Citoví upíři ve vztazích

20. července 2017 v 17:41 | Felix Faix
Toto téma mne napadlo v souvislosti s tím, že někteří oddaní partneři jsou oddaní tak, až to vypadá, jako by bli pouhým robotem, který koná na rozkaz, ne z vlastní vůle... Protože to by ta vůle potom musela být zasažena až něčím chorobným.
Kam já, tam on/a .
Co já, to on/a .
Jak já, tak on/a.
Prostě poslušná opička, něco jako ta holka z Harryho Pottera, jak se přilepila na Rona a pořád s ním někde skákala, lepila se na něj a on z ní byl na rozpacích.
Zažívám takové typy a vídám je okolo sebe. Jsou to takoví vztahoví oddanci a zoufálci v jednom - co kdyby mne opustil, honem dělat to, co chce on, jen se ničím neprovinit!
Těmto typům nedochází, že ten protějšek mnohdy nepotřebuje, aby byli v pozoru jako pes a poslouchali na slovo, právě naopak... poslušný nudný tydýti se velmi brzy omrzí a člověk nevidí hodnýho ťunťu, ale podlízavýho blbečka a má chuť ho odkopnout.
Nebo by někdo z vás chtěl chodit s vaším vlastním stínem, kterýho odhadnete dopředu - co udělá, co řekne? Který papouškuje vaše názory a slova??
Možná to dělávají ti zamilovaní ze skutečné lásky... ale možná taky ze zoufalství, a to je o to horší.
Snad jen při hře na otroka a pána může být tato poslušnost zajímavá a může uspokojit oba... ale ve vztahu, kde jeden potřebuje svobodu volnost a místo a druhý neustálou přítomnost a nalepení na tom druhém, to prostě nemůže fungovat.
Zajímalo by mne, proč ti většinou svobodní přitahují právě tyhle přísavky. Dobře naprogramované poslušné hračky. Proč?
Vždyť oni je nepotřebují, tak proč se na vás ve většině případů vždy lepí to, co nechcete a ve finále to ubližuje vám? Když to ze svého života vyhodíte, jste v očích druhých zmetek ... ale nikdo už se nezabývá tím, že ten energetický upír byl právě tím, kdo všechno zapříčinil a vyloženě "obtěžoval".
Takže jako co - máme mlčet, nechat ostatní, aby na nás parazitovali dle jejich chuti a prostě dělat jako že nic? Jen abychom se někomu zavděčili? Nedělali ve vztahu binec? Nerozbíjeli něčí iluze?
Ono totiž v těchto případech nestačí té přísavce říct "hele dej mi prostor jo?" .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama