Nejdu s davem

20. července 2017 v 18:03 | Felix Faix
Téma: jít s davem. Zajímavý téma, o kterým určitě 99% místních napíše, že s ním nejde.
Já budu psát něco jinýho - a sice to, že i když s tím, co ten dav dělá, můžete nesouhlasit, může vás to, že s ním jdete, zachránit.
Vždycky jsem byl takovej přesnej opak toho, co jsem viděl kolem sebe a nikdy jsem nebyl oportunistou, kterýho by řídil dav. To miale přinášelo často potíže, mé názory byl špatné, protože se lišily, mé konání bylo blbé taky jen proto, že bylo jiné, protože kdo by chtěl být s tím, kdo nezapadá, že? Jenže já si v tý odlišnosti liboval... dokud jsem pro tu odlišnost nedostal na hubu.
Pak jsem pochopil, že mý hrdinství je k ničemu, protože jsem v něm sám.... a tak jsem se začal rozhlížet.
Okoukl jsem dobu, názory, styly, řeč a všeobecně vnímaný standardy....a zjistil jsem, že není tak těžký je mít taky.... pokud s něma začnete pracovat.
Mým cenným zjištěním totiž bylo, že je špatně protláčet názor nebo něco sám proti všem, ale že je lepší zasít to semínko odlišnosti mezi právě ten dav. Něco jako "jiná možnost". Prostě mluvíte, propíráte, melete, všichni jste za jedno, a pak vypustíte tu možnost, která může být taky zcela jiná. Dav si to probere, řekne buď že to tak být může nebo ne, ale za čas poznáte, že to přijali zua své a dále s tím operují.
Názornou ukázkou je třeba ta má nyní už známá nechuť k tradicionalismu - běžnému životnímu vzoru alá CHOZENÍ - SPOLEČNEJ ŽIVOT - DĚCKO. Jedno v jakém pořadí, ale prostě toto musí ten život obsahovat, protože tak to společnost stále ještě cítí.
Když kolem mě už od střední ale kluci začali hromadně zbocuhávat svý holky, ať už nehodou, nebo že mohli, protože na to měli jejich rodiče, zasel jsem semeno do davu v podobě postoje KDO HO CHCE TAK PROSÍM. .JÁ ALE NE - UMÍTE SI PŘEDSTAVIT PŘIJÍT ZE ŠKOLY A SLYŠET JEČÍCÍ DĚCKO AŽ DO RÁNA / VIDĚT TEN BORDEL / VIDĚT SVOU HOLKU S POVISLÝM BŘICHEM A PRSAMA / JAK SE VÁM CELEJ VZTAH ROZESRAL JEN PRO DĚCKO ???


A klukům najednou začalo postupně docházet,k že to by vlastně - ajo! - nechtěli. Ani zaboha. Když se někomu už ten svi'šť narodil, šlo se na něj hromadně podívat, a při odchodu měli kluci jasno: tak TOHLE já nechci.
A tak jsem svý názory postupně začal předávat dál, ony se ujaly a stala se z toho potom taková výuková mantra.
Zásadní je nikomu nic necpat, vykřikovat stejně jako oni, jít stejně jako oni, ale občas si říct nenásilně svý a občas si odbočit...
Nemyslete si, ony příklady táhnou a když se nebudete cukat a snažit se být za každou cenu extraprímadifferent, vždy se najde nějaký sympatizant... ale jak to hlavně v týhle zemi bývá, odlišnosti odrazujou, než aby lákaly.
To samý se teď začíná dít třeba okolo enormně agitačních veganů a frutariánů - když stojí okolo vaší školy a ječí, aby se vailko bez masa a mají v rukách mrtvolky kuřat nebo fotky rozkuchaných zvířat a všichni dělaj FŮŮŮJ a vy nadhodíte PROČ NÁM TO CPOU VIĎ? VŠAK AŤ SI TO NEJÍ, MY TO JÍST BUDEM , tak se ihned najde někdo, komu dojde, že " je to vlastně fakt"!
Takže základna odporu proti všemu o je vega ( jen ne tomu pořadu za komunismu, hehe ) se rozšiřuje a je to v pořádku, protože nebojuju sám proti přesile a přesto se mi podařilo je ovlivnit snadno a mnohem rychleji.
Takže buďte sví, ale věřte, že on dav zmůže víc než jedinec. Stačí to s ním umět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama