Jak ovládat druhé slovy

20. července 2017 v 17:28 | Felix Faix
Že mají slova nejen váhu, ale i drtivou sílu, ví asi každý z nás. Mají jak tu léčivou, tak tu zápornou. Nechci tu psát o nějakým vysílání lásečky do celýho světu všem lidičkám, třeba formou ÓM MANI PADMÉ HÚM - tibetské monotonní mantry.
Chci spíš psát o tom, jak působí na mě nebo jak lze ovlivnit druhé. ( což taky dělávám, hehe).
Jak? No, třeba uplně hustě chválím. Takový to TYJO TO JÁ BYCH NEUMĚL TAK JAKO TY...víte co to s člověkem udělá? Normálně se začne ošívat, kroutit a každej zažbrble ÁLE....a uplně zrudnou a styděj se. Fakt, kluci i holky, puboši i staří. Já takhle chválím kámoše, který požádám o to, co se mně samotnýmu nechce, čeho se bojím nebo co mě nudí. Jak? tím že se o tom hodně zmiňuju. Tolik, až nevydržej a řeknou mi, že to udělaj sami, PANEBOŽE, NECH TO NECHAT NA TOBĚ. No, vykonali, já si lebedil a za to je teď nesmírně chválím. NIKDO neřekne DÍKY, ale každej to odmítá. Mi řekněte někdo proč.
To samý je s chválou u holek, třeba ohledně vzhledu - jé tobě to moc sluší - i kdyby se cítila doposud trapně, po této poznámce roztaje a najednou si trapná nepřijde. Už ji to, co se jí nelíbilo, neštve a nemyslí na to. Uvěřila slovům a moc nad nimi nepřemýšlí. Když to někdo řek, musí to přece myslet vážně, ne?!
Potom je to takový to TYJO MÁM STRACH ( z toho a toho ) JÁ TO NEZVLÁDNU a blabla - a lidi vás začnou ujišťovat, že zvládnete, i když existuje reálná šance, že to skutečně nedáte.prostě okamžitě zareagují pozitivně, což je divný, protože kdybyste je požádali, aby vás ujišťovali, že jste přece dobrej a dáte to, řeknou že jste blbej a že by se vysrali. Chápete to? Když je nežádáte, udělaj to zběsile sami a dobrovolně.... ale poprosit je o to znamená fiasko. Proč?
Nebo tohle školákům známý " tyvole, já se vůbec neučil - já taky ne - to bude koule - já tam nejdu" - dokonalý příklad toho, jak se i ten, kdo se učil, zlanaří díky hlášce druhýho. Jeden ustrašenej výkřik, a ihned máte dojem, že je to vlastně opravdu v háji - i když jste to večer uměli, dnes to už natuty nevíte a jste tím pádem v prdeli - tohle přesvědčení zapůsobí opravdu reálně a vy tím pádem písemku poserete. Taky se vám to stalo? Mně jo. Možná kdybych nedal na tyhle kydy druhých, nemusel bych dělat reparát. :)
Rád čtu. A jím. Stačí slyšet MNĚ SE KNÍŽKA NELÍBILA /MNĚ TO NECHUTNALO a už pochybuju. Nechutnalo, nelíbilo? Hm tak to mě taky ne. A fakt - kniha má skutečně ta záporná místa, která druhým vadí a jídlo je fakt nějaký divný.
No a naposled uvedu ten příklad, kterým nejvíc zdeptáte druhý. Zaútočíte na jejich zdarovje:
SEŠ BLEDEJ, JE TI NĚCO? Jo, začnou se cítit uplně chřipkově.
ŠPATNĚ SE MI DÝCHÁ, MÁM TÍŽI NA PRSOU. Okamžitě ji taky pocítí.
BOLÍ MĚ ŽALUDEK, JAKO BYCH TAM MĚL KÁMEN - au, už tlačí i je. BOLÍ MĚ NOHA, UŽ NEMŮŽU - jejich chodidla a lýtka se právě teď ozvala, že už taky nemůžou.
TOČÍ SE MI HLAVA - jim taky. A najednou je jim i na blití.
MIGRÉNA STRAŠNĚ BOLÍ PO CELÉ HLAVĚ - při příští bolesti hlavy jsou si jisti, že se blíží migréna a už se třesou strachy.
VÍŠ, ŽE MŮŽEŠ DOSTAT RAKOVINU I PŘI PIERCINGU V JAZYCE, HLAVNĚ KDYŽ BUDEŠ KOUŘIT ? - "do háje, raději ho vyndám..."
JEDEN MUŽ UMŘEL NA RAKOVINU RTŮ - začne se vám dělat opar, brní vám rty a bolí, jenže vy natuty věříte, že se už tvoří nádor a vy ji určitě máte taky. Píšete závěť a na všechno kašlete - vy ji přece už MÁTE.
A tak bychom mohli pokračovat dál a dál, že? Určitě to taky znáte, a proto klidně napište, co jste pod tíhou slov pocítili vy nebo v co jste uvěřili.
( určitě jste si při nebo po přečtení tohoto článku říkali TOHLE ZNÁM, PŘESNĚ, TO JSEM TAKY ZAŽIL/A , TO JE JAKO JÁ....Pak jsem vás ovlivnil svými tvrzeními, že to URČITĚ znáte taky - snadné, že? :) )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dement dement | E-mail | 19. listopadu 2017 v 7:53 | Reagovat

jestli si myslíš, že je to u lidí tak ez tak není, maximálně u ignorantů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama